Реклама
Купить ссылку здесь за руб.
Поставить к себе на сайт
Популярные заметкиПОИСК по САЙТУ

Уют → Догляд за домашніми квітами взимку

Добавил → admin | Дата публикации: 23-06-2012, 07:25 | Просмотров → 736 | Комментариев → 0

Переставляємо теплолюбні квіти.


Перше правило догляду за домашніми квітами взимку – це ваше уважне ставлення до місця розташування кімнатних рослин. Адже, як правило, найчастіше вони знаходяться на підвіконнях, де взимку вони можуть бути не тільки на протязі, але і якщо їх листя стикається з холодним вікном, вона може отримати від цього пошкодження і почати обсипатися. Кращий вихід у такій ситуації – це те, якщо ви розмістите домашні рослини поряд з підвіконням, а не на ньому. А ось що стосується теплолюбних кольорів (антуріум, бегонія, монстеру, воскової плющ, ананас і афеландру) їх краще взимку поставити подалі від вікна. Нове місцезнаходження квітів також варто вибирати дуже ретельно, щоб не порушувати світловий режим. До речі, ті рослини, які можуть пережити зиму на вікні, рекомендовано регулярно повертати. Це пов'язано з тим, що в зимову пору року сонце розташоване нижче, тому квіти можуть почати рости похило з-за те, що тягнуться до світла. Так само, якщо ви помітили за домашніми квітами, які стоять на підвіконні, що у них жовтіє і обпадає листя, тут же переставте їх у тепле місце.


І ще, не потрібно переміщати горщики з квітами з одного місця на інше, подорожуючи з ними по всьому будинку. Квіти, так само як і люди, схильні звикати до одного місця та якщо їх постійно переставляти це може негативно позначитися на їх здоров'я.


Скорочуємо полив.


Пам'ятайте, що в зимовий час зростання рослин сповільнюється, тому краще уникати перезволоження ґрунту. Якщо влітку догляд за кімнатними рослинами включає в себе щоденний полив або через день, то взимку достатньо буде поливати їх приблизно один раз на тиждень.


Стежимо за вологістю повітря.


Правильний догляд в зимовий період включає періодичне провітрювання приміщення і підтримка в ньому необхідної вологості повітря. Багато квітучі рослини (цикламен, азалія, бегонія, пуансеттия) відмінно ростуть лише в добре провітрених кімнатах. Не варто позбавляти їх свіжого повітря і зараз. Але провітрювати квартиру теж треба акуратно – морозне повітря може виявитися згубним для листя і квітів.


У приміщеннях з центральним опаленням, як правило, низька вологість повітря. Створити вологий мікроклімат навколо рослин, можна при регулярному обприскуванні або композиційної розстановці (в середині композиції повітря більш вологий, ніж навколо окремого екземпляра). Також ви зможете створити вологе середовище, якщо горщики з квітами поставите посередині контейнера, де насипана галька або інші дрібні камінчики. Цей контейнер з зеленими домашніми улюбленцями необхідно наповнити водою і по мірі її випаровування рослини будуть черпати вологу.


Стежимо за джерелами тепла.


Такі кімнатні квіти, як кактуси і сукуленти навпаки набагато краще відчувають себе в зимову пору року при зниженій температурі. Якщо ці рослини отримують багато тепла, вони просто висохнуть або стануть слабкими і почнуть втрачати листя. Тому їх можна сміливо не переселяти в затишні і теплі місця. А ось якщо ви переставили горщики з кімнатними квітами в інше місце, зверніть увагу на те, щоб ваші рослини розташовувалися подалі від каміну або обігрівача. Такий догляд за квітами нічого хорошого не принесе і багато тепла може збити з пантелику рослини і навіть сильно пошкодити їх і знищити.


Боремося з шкідниками.


Зовсім не варто вважати, що квітами взимку зовсім не цікавляться шкідники. Наприклад, павутиновий кліщ дуже любить зиму. Для того, щоб допомогти вашим зеленим улюбленцям позбавитися від таких шкідників, щотижня обмывайте кімнатні квіти під душем або в раковині.


Підгодовуйте квітучі рослини.


Погодьтеся, що завжди приємно, коли в холодну пору року кімнатні рослини радують нас буйним цвітом. Але для того щоб це сталося необхідно правильно доглядати за квітучими зеленими друзями. У період появи бутонів і цвітіння рослини виснажуються, а значить, їм потрібна додаткова підгодівля. Не забувай удобрювати такі рослини, як клеродендрон, цикламен, пуансеттию, кливию, бегонію вечноцветущую і азалію. Поливати квітучі рослини в холодну пору року, рекомендовано злегка теплою водою.


Підсвічування для зелених друзів.


Цікавим фактом є те, що для домашніх квітів зима фактично починається ще з листопада. Як раз в цей місяць відчувається зменшення тривалості світлового дня і квітам просто починає не вистачати необхідного сонячного світла. Для цього необхідно щодня по дві-три години за допомогою електричного світла їм підсвічувати. У такому догляді найбільше потребують такі квіти, як фуксія, бегонія, троянди і герань. Таке підсвічування для цих рослин можна припинити вже в лютому. Також не варто забувати, як можна частіше протирати пил з кімнатних рослин. Адже брудна і пильна листя не може поглинати достатньо світла в порівнянні з чистим.


Завершуємо зимовий догляд.


Як правило, в лютому домашні рослини починають прокидатися від зимової сплячки. Ось тут і приходить час для того, щоб привести їх у порядок і підготувати до обов'язкової весняної пересадки і оновленню землі в горщиках. І останнє, пам'ятайте про те, що в приміщенні, де знаходиться багато квітів, обов'язково повинно бути два термометра: один біля вікна, інший серед рослин, близько до підлоги. Не забувайте стежити за температурою і вчасно приймати заходи і тоді ваші квіти будуть радувати вас своїми пишними кронами всі холодну пору року.

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем


Push 2 Check