Реклама
Купить ссылку здесь за руб.
Поставить к себе на сайт
Популярные заметкиПОИСК по САЙТУ

Уют → Як посадити ананас в домашніх умовах

Добавил → admin | Дата публикации: 3-10-2013, 04:07 | Просмотров → 244 | Комментариев → 0

Спочатку трохи про сам рослині. Ананас відноситься до травянистим багаторічних рослин. Дорослі ананаси можуть досягати висоту в 1 метр, а в діаметрі - два метри.

 

Батьківщина ананаса - Бразилія, а в Європу він потрапив в кінці вісімнадцятого століття. Саме англійці перші отримали плоди ананаса в оранжереях. У книгах того часу нерідко можна було прочитати про способи культивування іноземного гостя - ананаса.

 

Сьогодні ананас можна з легкістю виростити в домашніх умовах.

 

В домашніх умовах ананас найлегше виростити з чубка, тобто коронки, який попередньо потрібно зняти з супліддя. Тому, якщо ви зважитеся посадити ананас з супліддя, зверніть на зовнішній вигляд здобувається ананаса: він не повинен бути заморожений.

 

Кращий час для придбання ананаса - це весна або літо, адже тоді наш екзотичний товариш точно не замерзне, і ваші зусилля будуть немарними.

 

Беремо гострий ніж і відокремлюємо чубчик. Для цього знімаємо нижнє листя: так ми побачимо «пеньок».

 

Тепер один з найважливіших процесів у нашій справі: протягом 2-3 тижнів ми просушуємо чубчик. Саме за цей час заживе ранка, яку ми завдали черешку.

 

Але ми в цей час не сидимо без діла і готуємо посуд і субстрат для вкорінення. Горшочек поки підійде невеликий, але обовязково отвором для стоку води.

 

Тепер про субстрат. Найкраще використовуйте суміш з торфу і, припустимо, крупного річкового піску. За кілька днів до посадки ананаса полийте субстрат окропом або гарячою водою. Це найкращий спосіб дезінфекції, а також додання необхідної вологості грунті.

 

Чубок вставляється в субстрат (землю навколо черешка варто злегка обжати пальцями), потім рясно обприскується водою, краще також накрити рослину ковпаком, виготовленого попередньо з поліетиленового мішка або пластикової пляшки. Тепер ставимо це в тепле світле місце, але не на пряме сонце.

 

Протягом місяця у ананаса утворюються корені. Протягом місяця слід кілька разів обприскувати коріння, але не перестарайтеся! Ананаси поливають лише тільки гарячою чи теплою водою.

 

Ананас відноситься до посухостійких рослин, тому влітку його можна тримати на балконі, не поливаючи. А якщо і поливають, то дуже рясно. Уявіть, що ви поливаєте помідори на дачі.

 

Не забувайте підгодовувати рослину. Краща підгодівля - коровяк. Якщо ви будете використовувати мінеральні добрива, то їх концентрація повинна бути в два рази менше ніж для інших рослин.

 

Коли ж зацвіте ананас? Приблизно через 2, 5 року. Так, термін не з коротких, але повірте, це коштує ваших зусиль. Цвітіння триває 7-10 днів. Запах у квітів дуже ніжний, з (естественно!) типовим ананасовим ароматом. Потім утворюється плід, який збирається з безлічі шестикутників. Залежно від сортових особливостей дозрівання відбувається протягом 4-7 місяців. Якщо ви новачок в цій справі, то стежте дуже уважно за своїм ананасом-не пропустіть момент прищіпки. Це потрібно зробити після закінчення цвітіння. Відразу скажемо, що така прищипка неостаточна, тому повністю видалити точку росту неможливо.

 

Тепер про хвороби, яким також схильний ананас.

 

Підсихає листя ананаса. Причина криється в приміщенні - там дуже волого, і ананасу не вистачає вологи.

 

Бліда забарвлення листя. Ананас не вистачає світла. Поставте горщик ближче до вікна.

 

Верхівки листя підсихають . Потрібно збільшити зволожити в приміщенні.

 

Рослина повільно росте і не цвіте. Необхідно терміново підгодувати рослину.

 

Ананас загниває біля основи. Причина - перезволоження грунту, або в квартирі дуже холодно.

 

 

Повірте, ананас стане прикрасою у вашій квартирі, принесе позитивний настрій, а через пару років - заслужений плід, вирощений вами! Крім того, виростити ананас-досить не дороге задоволення. Ви по суті платите тільки за ананас і відрізаєте невелику його частину. Навіщо купувати в магазинах дорогі пальми, коли виростити екзотичне рослина у себе під боком можна самій.

 

Стаття взята з: http://www.allwomens.ru

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Push 2 Check