Реклама
Купить ссылку здесь за руб.
Поставить к себе на сайт
Популярные заметкиПОИСК по САЙТУ

Здоровье → Методика застосування лікувальних пявок

Добавил → admin | Дата публикации: 7-03-2013, 09:40 | Просмотров → 453 | Комментариев → 0

Відновлення кровоносних судин

 

Зазвичай хірург може відновити одну або більше артерій, що володіють щільними стінками, що дозволяє крові надходити до тканин. Однак вени мають тонкі стінки, з якими дуже важко працювати. Як правило, хірург здатний забезпечити надходження крові в пришиту частину тіла, але найчастіше не здатний забезпечити адекватний венозний відтік. Як наслідок, реплантувати частина тіла через венозного застою стає холодною і синюшної - і існує серйозний ризик її остаточної втрати. Пявки допомагають забезпечити відтік крові за рахунок того, що попереджають її згортання. Пявки використовуються для усунення венозного застою протягом одного або двох днів, наступних за пересадкою шкірного клаптя або реплантації частини тіла. Користь від їхнього застосування неоціненна оскільки місце укусу медичної пявки кровоточить в середньому протягом 10 годин. Жоден медичний препарат не здатний забезпечити таке тривале кровотеча з точковою рани. Пявки ж справляються з цим завданням з легкістю.

 

Застосування пявок

 

Хірурги дають однієї або двох пявкам присмоктатися в області клаптя з порушеним кровообігом і залишають їх до тих пір, поки ті не наситяться (близько 30 хвилин). Після того як пявки відпадуть, повільне кровотеча в місці укусу триває протягом багатьох годин. Воно забезпечує штучну циркуляцію, що негайно полегшує стан пацієнта. Свіжа кров надходить у клапоть через артерії, але тепер у неї є шлях відтоку з ураженої області. Це дозволяє зберегти клапоть або реплантувати частина тіла живими до тих пір, поки організм природним шляхом не відновить власні венозні зєднання. Зазвичай на це потрібно 3-5 днів. Якщо необхідно, пявки повторно підсаджуються приблизно через кожні 8 годин або тоді, коли кровотеча з попередніх укусів припинилося. Результат застосування пявок приголомшує. Клаптик з холодного і синього стає теплим і рожевим буквально за лічені хвилини. Підтверджений рівень успіху становить більше 90%. Однак слід мати на увазі, що для цього перш за все повинно бути забезпечено адекватне кровопостачання. При артеріальній недостатності пявки не допомагають. У цих випадках клапоть схильний інфікуванню (в тому числі і від самих пявок). Пявки також використовуються для полегшення хворобливих або завдають незручності симптомів при набряках, повязаних з деякими видами раку. Наприклад, у випадках, якщо у пацієнта через набряк не відкриваються очі або болісно збільшена мошонка. Пявка має присоски на обох кінцях тіла. Задня присоска служить тільки для прикріплення, в той час як передня оточує рот. При тому що в світі існує близько 650 видів пявок, лише кілька з них пристосовані до паразитування на ссавців. У сучасній хірургії використовується європейська медична пявка Hirudo medicinalx.

 

Як харчуються пявки

 

Медична пявка добре пристосована до живлення кровю ссавців. Вона має три висуваються щелепи, край кожної з яких несе близько 100 гострих зубів. При харчуванні щелепи врізаються в шкіру жертви в той час як між зубами виділяється Іншими словами щелепи діючи одночасно як пила, наносячи рану складається з трьох сходяться в одній точці прорізів. Слина пявок містить цілий набір фармакологічно активних речовин, деякі з яких до теперішнього часу виділено і добре вивчені. Найкраще з них відомий потужний антикоагулянт гірудин, інгібітор тромбіну (ферменту, що у процесі згортання крові) Гірудин в даний час отримують за допомогою генної інженерії і успішно застосовують при лікуванні тромбозу глибоких вен.

 

Час кровотечі

 

Експерименти, однак, показали, що за унікальну тривалість кровотечі, що виникає в результаті укусу пявки, відповідає не гірудин. Ця речовина вимивається з рани приблизно за 15 хвилин, після чого кров повинна згортатися. Незважаючи на це кровотеча триває протягом 10 годин. Очевидно, в ході природного відбору пявки виробили більш ефективні способи. Він приєднується до колагену, який є одним з найпотужніших стимуляторів згортання крові, і інгібує його здатність запускати процес тромбоутворення. Захлиналася кров у всіх інших відносинах нормальна і здатна до згортання. За рахунок приєднання до колагену на краях рани калин не вимивається з неї, продовжуючи, таким чином, ефект на багато годин. Світова потреба в повіках для мікрохірургії настільки велика, що їх спеціально розводять для цієї мети на особливих фермах, де вигодовують свинячий кровю через мембрану. Наситившись дорослі особини поміщаються для розмноження в осередку, вистелені вологим мохом. До моменту кладки яєць пявка виділяє пінистий секрет у вигляді кокона в середній частині тіла. Цей кокон зісковзує через голову, кожен кокон розділяється приблизно на 15 осередків, кожна з яких містять крихітну пявку. При кожному годуванні розвивається пявка збільшується в розмірі тіла приблизно в 5 разів. Після приблизно 5 годувань пявка досягає довжини близько 7 сантиметрів і готова до використання в клінічних цілях.

Стаття взята з: http://www.allwomens.ru

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем


Push 2 Check